TariflerBagışıklık Güçlendirici Detoks

Bagışıklık Güçlendirici Detoks

Kış aylarında hele de grip salgınları başladığı dönemde kendimizi korumamız çok önemli. Ne kadar sağlıklı beslensek de bazen şifayı kapıyoruz. Bağışıklığınızın düştüğünü ve hasta olur gibi hissettiğiniz o an toparlanmanız için size ilaç gibi gelecek bir tarifimiz var.

Peki içinde ne var? peki, sadece 5 malzeme artı buz ve su. Portakal, zerdeçal, zencefil, bal ve kırmızı biber var! Acı biber isteğe bağlıdır ama sinüslerinizi temizlemeye yardımcı olur! İşte tüm malzemelerle ilgili ayrıntılar.

 

Portakal

Bağışıklık sistemini güçlendiren ve sağlıklı kemik ve dokuları koruyan C vitamini bakımından yüksektir. Aslında, kardiyovasküler hastalık, kanser, felç ve göz sağlığından korunmada etkili olduğunu gösteren çalışmalarla, c vitamininin sağlığın nihai belirleyicisi olduğu gösterilmiştir.  

 

Zerdeçal

Güçlü bir antioksidan olan kurkumin bakımından yüksektir. Aynı zamanda iltihap önleyicidir ve herkes vücuttaki iltihabı azaltmaktan yararlanabilir. Kurkuminin, vücudunuzun iltihaplanmaya neden olan hücreleri arasındaki “sinyalleri kapattığı” kanıtlanmıştır. Bu, hasta olduğunuzda çok faydalıdır, böylece vücudunuz iltihaplanmadan kendini onarabilir.

 

Zencefil

Zencefil ayrıca antioksidanlar, iltihap önleyici ve mantar önleyicilerde süper yüksektir. Zencefil üzerinde yapılan araştırmalar ayrıca kolorektal kanser riskini azalttığını ve hasta olduğunuzda yardımcı olabilecek kas ağrısını azalttığını göstermiştir.

 

Bal

Doğal bir boğaz yatıştırıcıdır ve aynı zamanda antioksidanlarla doludur. Ham bal en iyi seçimdir. Yaşadığınız yerde yerel olarak hasat edilen balın kullanılması da faydalıdır çünkü yerel bitkilere ve polenlere karşı sahip olduğunuz alerjilere yardımcı olabilir.

 

Acı biber

İsteğe bağlıdır, ancak sinüsleri temizlemeye yardımcı olur ve bu da çok daha iyi nefes almaya yardımcı olur. Biber A vitamini bakımından yüksektir ve metabolizmanızı hızlandırır. Dolaşımı artırmak ve bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olmak için de harikadır!

 

İşte yapılışı!

 

Malzemeler:

  • 1 portakal
  • 1 inç taze zencefil
  • 1 inç parça taze zerdeçal
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tutam kırmızı biber 

Yöntem

  • Portakalı soy
  • Zerdeçal ve zencefili patates soyucu ile soyun
  • Tüm malzemeleri bir karıştırıcıya ekleyin
  • Buz ve 1 bardak su ekleyin
  • Pürüzsüz olana kadar yüksek hızda karıştırın

Bu baharatlı, narenciye smoothie’yi için ve bağışıklığınızı güçlendirin!

Bizi Takip Edin

Diyetin hazır sitesi sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşamı barındıran bir bilgilendirme sitesidir. Kullanıcılara diyet, spor, beslenme ana başlıklarında bilgilendirici içerikler sunar. Bizi sosyal platformlardan da takip edebilirsiniz.

Sizin İçin Önerilen