Home Diyet Gaps Diyeti ve Faydaları

Gaps Diyeti ve Faydaları

0
183

Vücudumuzun en etkili organlarından biri olan bağırsaklarımızın sağlığı, yaşam kalitemiz konusunda çok büyük bir etkiye sahip. Gaps Diyeti sindirim sitemini ve bagırsak florasını düzenleyerek vücudumuzu ve ruh sağlımızı da korur , dahası fazla kilolarımızdan da kurtulmamızı sağlar. Gaps diyeti bize uygulanışının kolaylığı açısından da avantaj sağlıyor. Gaps diyetini yakından inceleyelim;

Gaps Diyetinin faydaları:

  • Anksiyete, şizofreni, otizm, epilepsi, bipolar ve obsesif bozukluk, depresyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi ruhsal rahatsızlıklara önerilen bir diyettir.
  • Ayrıca alerji, akne, anemi, egzama, diyabet, migren, sedef hastalığı ve Parkinson rahatsızlıklarında da bu diyet tedavisi ile fayda sağlarsınız.
  • Fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.
  • Vücudunuzdaki toksinleri atarsınız.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz.
  • Sindirim sisteminiz daha sağlıklı olur.
  • Bağırsak problemleri yaşamazsınız.

Gaps Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyetin en başında gelen kural probiyotik gıdaların tüketimini arttırmaktır. Bağırsak florasını güçlendiren besinlerin en başında kemik suyu gelir. İçerdiği vitamin ve mineraller, sağlıklı amino asitler ve doğal yağlar sayesinde bağırsak astarındaki yırtılmaları onarır ve güçlendirir. Bağırsak dostu besinlerin bazıları ise ev yapımı yoğurt, ev turşusu, kefir, elma, avokado, tarhana , balkabağı, yer elması ve kırmızı pancardır.

Gaps diyeti diğer zayıflama diyetleri gibi belirli bir listeyle yapılmamaktadır.  Buradaki amaç hem vücut sağlını korumak hem de bağırsakları onarıp güçlendirerek sindirim sistemini hızlandırmaktır. Böylece vücuttaki fazla kilolar atılır, güçlü ve sağlıklı bir bedene kavuşmuş olursunuz. Diyetisyeninizin önerdiği şekilde uygulamanız gereken gaps diyeti zayıflamanın dışında pek çok rahatsızlığa da şifa kaynağı olmaktadır.