BeslenmeCeviz yemenin 8 Farklı Yolu

Ceviz yemenin 8 Farklı Yolu

Sağlıklı bir beslenmede olmazsa olmazının ceviz yemek olduğunu öğrendiyseniz gelin bir de bunu ne şekillerde tüketebileceğimize bakalım.

Ceviz Yemenin Farklı Yolları

Karışık kuruyemiş tabağında kaşla göz arasında yenen ceviz elbette ki bunların en kolayıdır. Ancak cevizi hazırladığınız diğer yiyeceklere dahil etmeniz yiyeceklerden aldığınız keyifi bir tık daha arttırabilir.

ceviz yeme

Bunlardan biri Gavurdağı salatasıdır. Yöresel mutfağımızda yer alan bu salatayı damak tadımız kabul ettiğine göre cevizi salatalarda kullanmak çok zevkli bir fikir olabilir. Özellikle bir tarife bağlı kalmadan, evdeki salata malzemeleriyle belki biraz roka ve peynirle birlikte cevizli bir salata yapmak aynı zamanda sağlıklı bir öğün alternatifi olabilir.

Ben daha füzyon mutfak tarzı takılmak istiyorum diyenlerdenseniz; cevizi soslarınıza ilave ederek çok farklı lezzetler ortaya çıkarabilirsiniz. Ama yok ben gelenekselim derseniz de herkesin bildiği çemenin baş kahramanı yine cevizdir.

ceviz yemek

Ekmeklerin, çöreklerin ve keklerin hamuruna ceviz karıştırdığınızda hem daha lezzetli hem de daha besleyici bir hamur işi yemiş olursunuz. Mesela havuçlu kek, cevizsiz düşünülemez.

Aynı zamanda pek çok tatlı da cevizle yapılır örneğin baklava.

cevizli baklava

Sabah hızlı bir kahvaltı için hazırladığınız yulaf ezmesine de ceviz ekleyebilirsiniz. Böylece hem besleyici hem de enerjik bir kahvaltı etmiş olursunuz.

cevizli tarifler

Tavada soteleyerek yaptığınız yemeklerin içine biraz ceviz katarak akşam yemeklerinde de ceviz yiyebilirsiniz.

cevizli yemek

Makarna ve soslarına ceviz eklemek de iyi bir servis önerisi olabilir. Örneğin cevizli ve peynirli erişte çok lezzetli bir öğün olabilir.

Farklı ceviz yeme yöntemleri ile her gün ceviz yemeniz daha kolay hale gelebilir, peki ceviz yemeniz için 13 neden arıyorsanız ilgili makalemize göz atabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

Diyetin hazır sitesi sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşamı barındıran bir bilgilendirme sitesidir. Kullanıcılara diyet, spor, beslenme ana başlıklarında bilgilendirici içerikler sunar. Bizi sosyal platformlardan da takip edebilirsiniz.

Sizin İçin Önerilen