DiyetKahvaltıda Uygulayabileceğin 7 Detoks Önerisi

Kahvaltıda Uygulayabileceğin 7 Detoks Önerisi

Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamak kadar güzel bir şey yoktur. Eğer detoks yapmak istiyorsan, günün bu ilk öğününde detoks adına yapabileceğin birçok yöntem mevcut.

1- Yeşil çay içmelisin

Sabahları bir fincan kahve yerine bir fincan yeşil çay içmek, özellikle karaciğer sağlığın açısından büyük değişimler yaratacaktır. Yeşil çay bedenindeki detoks etkili enzimleri tetikleyecek ve metabolizmana güç katacaktır.

2- Bir kase yulaf ezmesi

Sindirim sistemini mutlu etmenin yolu yulaf ezmesinden geçiyor. Kahvaltında taze meyveler, süt ya da yoğurt ile karıştırarak birçok şekilde tüketeceğin yulaf ezmesi, aynı zamanda tok kalmana da yardım edecektir.

3- Kuşkonmaz mucizesi 

Hem probiyotik hem de prebiyotik açısından zengin olan kuşkonmaz sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Aynı zamanda içerdiği liflerin yapısı şişkinliğin azalmasında önemli rol oynar.

4- Detoks içecekleri

Her ne kadar bilimsel olarak verimliliği tam olarak kanıtlanmasa da, yeşil renk ağırlıklı detoks içecekleri tüketmen gün içerisinde ihtiyacın olan birçok besini elde etmene yardımcı olur. Aynı zamanda detoks planına da oldukça büyük katkı sağlar.

5- Chia tohumuna şans ver

Omega -3 yağ asitleri ve lif açısından bir hayli zengin olan chia tohumları kalp sağlığın için oldukça yararlıdır. Aynı zamanda şişkinliğini de azaltıcı etkisi olan chia tohumlarını kahvaltılarına mutlaka dahil etmelisin. Alacağın enerji de yanına kar kalacak.

6- Meyve salatası

Taze meyvelerin her daim detoks etkisine sahip olduğu bir gerçek. Kahvaltılarında sevdiğin meyveleri karıştırarak lezzetli bir meyve salatası hazırlayabilirsin. Dilersen meyve salatana bir miktar yoğurt ekleyebilir ve daha doyurucu bir kahvaltı elde edebilirsin.

7- Elma sirkesi takviyesi

Elma sirkesi tüketmek sindirim sistemini düzenlerken, gün boyu enerjik kalmanı sağlayabilir.  Sabahları sevdiğin bir meyveyi sıkarak elde edeceğin taze meyve suyuna 1 kaşık elma sirkesi, bir miktar limon ve tercihine göre bir miktar da içme suyu karıştırarak detoks içeceği hazırlayabilirsin.

Bizi Takip Edin

Diyetin hazır sitesi sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşamı barındıran bir bilgilendirme sitesidir. Kullanıcılara diyet, spor, beslenme ana başlıklarında bilgilendirici içerikler sunar. Bizi sosyal platformlardan da takip edebilirsiniz.

Sizin İçin Önerilen